Z Liverpoolu do Ekstraklasy. Młody Polak zmienił klub

Jakub Ojrzyński
fot. Radomiak Radom Na zdjęciu: Jakub Ojrzyński

Jakub Ojrzyński opuścił tymczasowo Liverpool. Polski bramkarz trafił do Ekstraklasy. Piłkarza na jeden sezon wypożyczył Radomiak Radom.

  • Radomiak sprowadził dwóch nowych piłkarzy
  • Do Radomiak trafił bramkarz i prawy obrońca
  • Drużynę Mariusza Lewandowskie wzmocnił między innymi Jakub Ojrzyński

Radomiak z ciekawym transferem

Trzy lata temu Jakub Ojrzyński zdecydował się na wyjazd zagraniczny. Polski bramkarz opuścił Legię Warszawa i przeniósł się do akademii Liverpoolu. 19-latek reprezentował drużynę The Reds w trzech kategoriach wiekowych. Rok temu postanowił zebrać doświadczenie w seniorskim futbolu i przeniósł się do Caernarfon. W lidze walijskiej spisywał się przyzwoicie. Rozegrał 32 spotkania, w których zachował dziewięć czystych kont.

Polscy kibice nie mieli jako ostatnio oglądać Ojrzyńskiego w akcji. Sytuacja się zmieniła, ponieważ 19-latek przeniósł się do Ekstraklasy. Piłkarza na rok wypożyczył Radomiak. Klub ten chce mieć na bramce młodzieżowca, więc dogadał się z Liverpoolem odnośnie tymczasowego transferu. Ojrzyński będzie zatem grał regularnie i zbierze kolejne cenne doświadczenie.

Radomiak wypożyczenie Ojrzyńskiego ogłosił w środę rano. Było to szóste wzmocnienie do drużyny Mariusza Lewandowskiego. O tej samej porze klub poinformował o sprowadzeniu Mateusza Grzybka. To 26-letni prawy obrońca, który miniony sezon spędził w Niecieczy. W jego trakcie strzelił dwa gole i zaliczył cztery asysty. Z radomskim klubem związał się trzyletnim kontraktem.

Czytaj także: Tekst Szymona Jadczaka, czyli dlaczego Michniewicz mógł odetchnąć z ulgą, choć nie powinien

Komentarze