Wisła Kraków może zarobić krocie, Yeboah na celowniku klubu MLS

Yaw Yeboah
fot. PressFocus Na zdjęciu: Yaw Yeboah

Yaw Yeboah zmieni klub i będzie kontynuował karierę w MLS, podają media w Stanach Zjednoczonych. Gwiazda Wisły Kraków ma dołączyć do Columbus Crew, a suma transakcji ma wynieść dwa miliony euro. Informacje w tej sprawie przekazał Jacob Myers w mediach społecznościowych.

  • Wisła Kraków niewykluczone, że wkrótce otrzyma solidny zastrzyk gotówki
  • Blisko rozstania z klubem z Reymona jest Yaw Yeboah
  • Najlepszy piłkarz ekipy z Krakowa w tej kampanii może kontynuować karierę za oceanem

Yeboah w poszukiwaniu nowych przygów w MLS

Yaw Yeboah i jego przyszłość w ekipie 13-krotnych mistrzów Polski od kilku miesięcy jest niepewna. Wygląda na to, że powoli przygoda 24-latka z Wisłą Kraków dobiega końca.

Już we wtorek Janekx89 sugerował, że Yeboah znalazł się w kręgu zainteresowania Columbus Crew. Media w Stanach Zjednoczonych w środę te doniesienia potwierdziły, co może zwiastować transfer Ghańczyka do ekipy z MLS. Suma transakcji może wynieść nawet dwa miliony dolarów.

Realny scenariusz zakłada, że przeprowadzka Yeboaha do Columbus Crew może być finalizowana nawet przez dwa tygodnie. Wpływ na taki stany rzeczy mogą mieć nie tylko kwestie finansowe dotyczące porozumienia między klubami, ale również sprawy związane z wizą i pozwoleniem na pracę.

Ghański zawodnik jak dotąd w szeregach teamu z Krakowa rozegrał 47 meczów. Zdobył w nich dziewięć bramek, a ponadto zanotował trzy asysty. W sezonie 2021/2022 piłkarz rozegrał 19 spotkań, strzelając w nich pięć goli.

Czytaj więcej: Kacper Kozłowski rusza w świat. Jak wiodło się innym młodym reprezentantom Polski?

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 stycznia 2022 05:39.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze