Xavi Simons zmieni klub? Gwiazda Holendrów ma trzy opcje

Xavi Simons obecnie jest piłkarzem PSG, ale jego przyszłość nie jest klarowna. Jak informuje Fichajes.net, Holender ma trzy opcje.

Xavi Simons
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Xavi Simons

Xavi Simons na rozdrożu. PSG może stracić gwiazdę

Sezon 2023/2024 był bardzo udany dla Xaviego Simonsa, który błyszczał na wypożyczeniu w RB Lipsk. W ten sposób holenderski pomocnik wyczuł, że może być to dla niego idealna okazja do zmiany barw. Jak informował Fabrice Hawkins, piłkarz nie chciałby kontynuować kariery w PSG i czeka na oferty. W grę wchodzi transfer definitywny oraz wypożyczenie z opcją wykupu.

POLECAMY TAKŻE

Według najnowszych informacji opublikowanych przez serwis Fichajes.net zawodnik ma trzy opcje do wyboru. Pierwsza i zarazem najbardziej oczywista to pozostanie w Paryżu. Natomiast dwie inne to zainteresowanie Bayernu Monachium oraz RB Lipsk.

Bundesliga służyła Xaviemu Simonsowi, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego agenci rozpoczną negocjacje z niemieckimi ekipami. Faworytem wydaje się Bayern, który ma do zaoferowania znacznie więcej, niż Lipsk. Przede wszystkim Die Roten celują w najwyższe trofea od wielu lat i mają dość ustabilizowaną pozycję w europejskiej piłce.

Xavi Simons rozegrał 62 minuty meczu z reprezentacją Polski. Holender wyróżniał się umiejętnościami technicznymi i kilkukrotnie stworzył spore zagrożenie pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Bez wątpienia jest to duży talent, bo mowa tu o zawodniku, który niedawno skończył 21 lat. Gra w silniejszym klubie pozwoliłaby mu na dalszy rozwój.

Sprawdź: Real Madryt poznał cenę za rozchwytywanego obrońcę

Komentarze