Robert Lewandowski w niedzielę podpisze kontrakt z Barceloną. Znamy zarobki “Lewego”

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Po oficjalnych komunikatach klubowych ze strony Bayernu Monachium oraz FC Barcelony, Fabrizio Romano uchylił nieco rąbka tajemnicy dotyczącej wynagrodzenia Roberta Lewandowskiego. Dziennikarz podkreślił też, że kluczowe w negocjacjach okazały się relacje agenta Polaka z Laportą.

  • Lewandowski będzie zarabiał w Barcelonie 9 mln euro rocznie
  • Barcelona zapłaci za Polaka 50 mln euro
  • Kontrakt zostanie podpisany w niedzielę

Wysoki kontrakt Roberta Lewandowskiego

W piątek, późnym wieczorem media poinformowały o finalizacji rozmów pomiędzy Bayernem Monachium i Barceloną w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. W sobotę, oba kluby w oficjalnych komunikatach potwierdziły te doniesienia.

Fabrizio Romano, znany włoski ekspert, poinformował natomiast o wysokości pensji, jaką będzie otrzymywał Robert Lewandowski w nowym klubie. Jego zdaniem gracz będzie zarabiał dziewięć milionów euro netto rocznie. “Lewy” podpisze trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Dziennikarz potwierdził także, że Duma Katalonii zapłaci za ten transfer 45 milionów euro, a kolejne pięć uiści w formie bonusów.

Fabrizio Romano dodaje także, że pierwsze kontakty Lewandowskiego z trenerem Barcelony Xavim miały miejsce już w lutym, a także podkreśla, że kluczowe dla tej transakcji były relacje agenta polskiego napastnika Pini Zahaviego z prezesem Barcelona Joanem Laportą. Oficjalnie kontrakt ma zostać podpisany w niedzielę.

Zobacz również: Barcelona potwierdziła transfer Roberta Lewandowskiego

Komentarze