Wisła sprowadziła kolejnego z obrońcę. Dobry znajomy trenera

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków PressFocus

Dzień po rozstaniu z Timem Hallem Wisła Kraków zakontraktowała innego obrońcę. Nowym zawodnikiem Białej Gwiazdy we wtorek został Souleymane Kone. 23-letni piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej podpisał z klubem umowę do końca obecnego sezonu.

Mierzący 192 centymetry środkowy obrońca jest bardzo dobrze znany obecnemu trenerowi Wisły Peterowi Hyballi, z którym miał okazję współpracować podczas swojego pobytu w DAC Dunajska Streda. W barwach słowackiego zespołu występował przez półtora roku na zasadzie wypożyczenia z Djurdjgardens. W tym czasie rozegrał w tamtejszej ekstraklasie 25 spotkań, zdobywając dwie bramki.

Do Wisły Kone przenosi się z belgijskiego drugoligowca KVC Westerlo, którego piłkarzem był od lipca 2019 roku. W pierwszym sezonie zdołał wystąpić w 11 ligowych spotkaniach. W obecnym sezonie nie miał otrzymał ani jednej szansy występu.

Kone, który piłkarską karierę rozpoczynał w zespole ASEC Mimosas, do Europy trafił na początku 2012 roku sprowadzony przez CSKA Sofia. Na swoim koncie ma również występy w Araracie Erewań.

Tuż przed rozpoczęciem rundy wiosennej drużynę Wisły wzmocnił również słoweński napastnik Zan Medved. Klub poinformował także o zakontraktowaniu dwóch utalentowanych piłkarzy – Mateusza Młyńskiego i Huberta Sobola. Obaj do Krakowa przeniosą się jednak dopiero po zakończeniu obecnego sezonu.

Z klubem w ostatnim czasie pożegnali się natomiast Lukas Klemenz (Honved Budapeszt) i Rafał Janicki (Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Komentarze