Tylko jeden zawodnik może zastąpić Busquetsa w Barcelonie

Hiszpańskie media są coraz bardziej przekonane, że Xavi Hernandez rozważa tylko jedną opcję, by zastąpić Sergio Busquetsa w przyszłym sezonie. Szkoleniowiec FC Barcelony chce sprowadzić do Katalonii Martina Zubimendiego z Realu Sociedad.

Martin Zubimendi
IMAGO / Riccardo Larreina Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • Barcelon szuka zawodnika, który zastąpi Busquetsa
  • Według mediów Xavi jest zdecydowany na transfer Zubimendiego
  • Gracz Realu Sociedad wyceniany jest na 60 mln euro

Zubimendi zastąpi Busquetsa w Barcelonie?

Odkąd stało się jasne, że po sezonie Sergio Busquets opuści FC Barcelonę w mediach zaczęły się pojawiać nazwiska piłkarzy, którzy mogą trafić na Camp Nou, by zastąpić doświadczonego Hiszpana. Wśród nich jest Ruben Neves, Joshua Kimmich oraz Martin Zubimendi.

Jednak zdaniem hiszpańskich mediów Xavi Hernandez rozważa tylko jedną opcją. Szkoleniowiec chce transferu Martina Zubimendiego uważając go za piłkarza kompletnego. Na potwierdzenie swoich tez prasa przytacza słowa trenera blaugrany.

– Zubimendi potrafi znakomicie grać w defensywie. Ponadto świetnie porusza się z piłką i bez. Potrafi zdominować grę w środku pola. Nie ma problemu, by wygrać pojedynek jeden na jednego. To wyjątkowy gracz. Rozumie model, który lubimy w Barcelonie – przyznał Xavi.

Transfer nie będzie jednak łatwy do zrealizowania. Real Sociedad oczekuje za swojego piłkarza około 60 mln euro, a ponadto mówi się, że Zubimendiemu nie spieszy się z przenosinami do innego klubu.

Zobacz również: Giganci Premier League powalczą o Kounde

Komentarze