Tottenham chce młodego Brazylijczyka z Barcelony

Stadion Tottenhamu
Stadion Tottenhamu fot. Cezary Brzuzy

Tottenham Hotspur jest poważnie zainteresowany pozyskaniem wychowanka Barcelony, Lucasa De Vegi. Jak informuje dziennik AS, 20-letniego Brazylijczyka do Londynu chce ściągnąć Jose Mourinho.

Czytaj dalej…

Brazylijczyk jest wychowankiem akademii La Masia, ale poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w trzecioligowym zespole FC Cartagena. W jego barwach rozegrał łącznie 20 spotkań, zdobywając jednego gola. Teraz jego sprowadzeniem zainteresowanych jest kilka klubów Segunda Division, w tym Sporting Gijon, Malaga, Tenerife i Real Saragossa.

Zdeterminowani do jego pozyskania mają być także przedstawiciele Tottenhamu Hotspur, którzy są podobno gotowi wyłożyć za niego dwa miliony euro. To kwota znacznie poniżej oczekiwań stawianych przez Barcelonę, która byłaby gotowa na oddanie zawodnika po otrzymaniu co najmniej czterech milionów euro z góry plus takiej samej kwoty w późniejszych bonusach.

De Vega jest związany z Barceloną umową do czerwca 2022 roku. Znajduje się w niej klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 100 milionów euro.

Komentarze