Sami Khedira
Sami Khedira fot. Grzegorz Wajda

PSG sięgnie po doświadczonego Niemca?

Sami Khedira w nowym sezonie raczej nie będzie mógł liczyć na regularne występy w zespole Juventusu. Stara Dama chętnie rozstałaby się z doświadczonym Niemcem, którego kontrakt z klubem wygasa latem przyszłego roku. Na razie do przedstawicieli Juve nie zgłosił się żaden chętny na usługi 33-letniego zawodnika, ale niewykluczone, że wkrótce się to zmieni. Jak informuje Sky Germany, sprowadzenie Khediry rozważają przedstawiciele Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Mistrza świata z 2014 roku do swojego zespołu chętnie sprowadziłby szkoleniowiec PSG Thomas Tuchel, który widzi w nim idealne wzmocnienie środka pola. Sky Germany zaznacza jednak, że na razie nie doszło do żadnych rozmów w tej sprawie. Juventus nie rozmawiał również z piłkarzem na temat ewentualnego rozwiązania kontraktu, co wcześniej uczynili Blaise Matuidi i Gonzalo Higuain.

Okno transferowe otwarte będzie do 5 października. Do tego czasu wyjaśni się również przyszłość doświadczonego pomocnika. Perspektywa występów na Parc des Princes może być dla niego bardzo kusząca

Były reprezentant Niemiec w Juventusie spędził pięć ostatnich sezonów, rozgrywając w jego barwach łącznie 145 spotkań, w których zdobył 21 bramek. W ostatnim czasie, również ze względu na liczne problemy zdrowotne, nie miał okazji do regularnego pojawiania się na boisku W sezonie 2020/21 trudno spodziewać się zmiany w tej kwestii, biorąc także pod uwagę fakt, że do drużyny Juventusu dołączył Weston McKennie, występujący na tej samej pozycji co Niemiec.

Komentarze