Przemysław Płacheta
Przemysław Płacheta fot. Krystyna Pączkowska / Slaskwroclaw.pl

Płacheta piłkarzem Norwich City

Utalentowany Przemysław Płacheta od nowego sezonu będzie występował w Norwich City. Angielski klub poinformował o sfinalizowaniu transferu 22-letniego zawodnika Śląska Wrocław.

Czytaj dalej…

Płacheta, który w zakończonym sezonie zdobył osiem bramek w 35 ligowych występach w barwach wrocławskiego klubu, podpisał czteroletni kontrakt z Kanarkami.

Płacheta: Dam z siebie wszystko

– Jestem podekscytowany transferem do Norwich City. To kolejny krok w mojej karierze i cieszę się, że mogę tutaj być. Dam z siebie wszystko dla drużyny – powiedział Płacheta, cytowany przez oficjalną stronę Norwich City.

– Ostatnie kilka dni były dla mnie wyczerpujące, ale jestem tutaj i jestem szczęśliwy. Rozmawiałem z dyrektorem sportowym Stuartem Webberem i powiedział mi wszystko o klubie. Wiem, że jest to zespół złożony z młodych zawodników i postaramy się zrobić wszystko, co w naszej mocy. Nie mogę się już doczekać występów na boiskach Championship – dodał utalentowany skrzydłowy.

Farke: Płacheta może zaoferować nam coś nowego

Zadowolenia ze sfinalizowania transferu nie kryje również menedżer Kanarków Daniel Farke. – Przemysław jest niesamowicie ciekawym zawodnikiem. Wiele widział już w swoim życiu i spędził trochę czasu w Niemczech. Oczywiście będzie musiał dostosować się do angielskiej piłki, ale w ostatnim czasie wykazywał się niewiarygodną konsekwencją w swoich występach, zdobywając bramki i notując asysty. Sądzimy, że może nam zaoferować coś nowego, szczególnie w pojedynkach jeden na jednego – powiedział menedżer Norwich City.

Komentarze