Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Obrońca Barcelony zagra w Grecji

Obrońca Barcelony, Moussa Wague, został wypożyczony do końca obecnego sezonu do greckiego PAOK-u Saloniki. W poniedziałek kataloński klub oficjalnie poinformował o uzyskaniu w tej kwestii porozumienia. Grecy wzięli na siebie opłacanie kontraktu 21-letniego Senegalczyka.

Czytaj dalej…

Wague do katalońskiego klubu trafił latem 2018 roku za pięć milionów euro z belgijskiego KAS Eupen. W pierwszym sezonie pobytu w Barcelonie występował przede wszystkim w trzecioligowych rezerwach. W pierwszej drużynie zadebiutował w kwietniu 2019 roku w ligowym meczu z SD Huesca. Od tamtej pory rozegrał sześć meczów w pierwszej drużynie.

W styczniu 2020 roku został wypożyczony do francuskiego OGC Nice. W klubie z Ligue 1 rozegrał pięć ligowych meczów. Teraz swoją karierę będzie kontynuował na greckich boiskach, gdzie powinien mieć szansę na regularne występy.

14-krotny reprezentant Senegalu jest prawdopodobnie pierwszym z kilku młodych zawodników katalońskiej drużyny, którzy jeszcze przed zamknięciem okna transferowego zostaną wypożyczeni do innych zespołów.

Komentarze