Obrońca Barcelony blisko Atalanty

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Obrońca Barcelony, Junior Firpo, jest bliski przejścia do Atalanty Bergamo. Jak informuje Tuttomercatoweb, w poniedziałek we Włoszech ma pojawić się menedżer piłkarza, który będzie kontynuował rozmowy w sprawie transferu swojego klienta.

Czytaj dalej…

24-letni Firpo jest jednym z zawodników, na których sprzedaż otwarta jest Barcelona. Wydaje się, że sprowadzony rok temu za 18 milionów euro z Realu Betis obrońca nie ma przyszłości w klubie z Camp Nou. O jego odejściu mówi się od wielu tygodni, piłkarz był łączony między innymi z Interem Mediolan i Juventusem, ale do tej pory żadne rozmowy nie zostały sfinalizowane.

Wiele wskazuje na to, że Firpo będzie kontynuował swoją karierę na włoskich boiskach. Na poniedziałek zaplanowane są rozmowy Atalanty Bergamo z menedżerem piłkarza, który specjalnie w tej sprawie ma przyjechać do Włoch.

Obniżka wynagrodzenia

Przenosiny do Atalanty prawdopodobnie będą oznaczać dla Firpo obniżenie wynagrodzenia. Zawodnik w klubie z Camp Nou otrzymuje 1,4 miliona euro rocznie plus ewentualne bonusy. Jak informuje Tuttomercatoweb, Atalanta jest gotowa zaoferować mu podstawowe zarobki w wysokości 1,2 miliona euro. Ostateczna kwota może jednak wzrosnąć do 1,7 miliona, w zależności od spełnienia zapisanych w umowie bonusów.

Komentarze