Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań fot. Adam Jastrzębowski/Lech Poznań

Moder i Karbownik oficjalnie w Brighton!

Jakub Moder i Michał Karbownik zostali piłkarzami Brighton & Hove Albion. Klub Premier League we wtorek oficjalnie potwierdził sfinalizowanie transferów reprezentantów Polski. Obaj zostali od razu wypożyczeni do końca sezonu 2020/21 do swoich dotychczasowych klubów, odpowiednio Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Czytaj dalej…

21-letni Jakub Moder podpisał z Brighton pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. Dwa lata młodszy Michał Karbownik związał się z angielskim klubem rok krótszym kontraktem.

– Jakub jest ekscytującym młodym, środkowym pomocnikiem, który już w wieku 21 lat przebił się do reprezentacji Polski. Jest wysportowany, silny i dobrze operuje obiema stopami – powiedział Dan Ashworth, dyrektor techniczny klubu, cytowany przez oficjalną stronę. – Jego wypożyczenie z powrotem do Lecha jest dobrym rozwiązaniem dla Jakuba i dla nas. Będzie miał szansę regularnych występów w kraju, a także w fazie grupowej Ligi Europy. Na tym etapie to najlepsze dla jego rozwoju – dodał.

– Michał jest kolejnym ekscytującym młodym zawodnikiem, którego mamy przyjemność powita w klubie. Jest bardzo wszechstronny, może grać na prawej lub lewej stronie, z boku obrony lub jak wahadłowy. Może występować także w środku pola – kontynuował Ashworth. – W ubiegłym sezonie pomógł Legii w zdobyciu mistrzostwa Polski, jak podstawowy zawodnik mimo młodego wieku. Na tym etapie uważany, że dobre dla jego rozwoju będzie pozostanie w Warszawie z Legią, gdzie nadal będzie miał okazję do regularnych występów.

Obaj zawodnicy w poniedziałek rozpoczęli z reprezentacją Polski zgrupowanie w Sopocie przed zbliżającymi się meczami z Finlandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Komentarze