Milan przekonał Diaza. Negocjacje z Realem trwają

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan zrobił kolejny krok w kierunku sprowadzenia do swojego zespołu ofensywnego pomocnika Realu Madryt Brahima Diaza. Jak informuje AS, Rossonerim udało się do takiego pomysłu przekonać samego piłkarza.

Czytaj dalej…

Były piłkarz Manchesteru City wyraził gotowość przenosin do zespołu Milanu, którego przedstawiciele negocjują aktualnie z Realem Madryt warunki transferu.

Real widzi potencjał w Diazie

Klub z San Siro chciałby pozyskać 21-letniego pomocnika na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu, ale włączeniem jej do umowy przedstawiciele Królewskich nie są zainteresowani. Real Madryt cały czas widzi potencjał w byłym zawodniku młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii i chciałby mieć możliwość ściągnięcia go z powrotem do zespołu po zakończeniu ewentualnego wypożyczenia.

Diaz potrzebuje regularnych występów

Brahim Diaz jest wychowankiem Malagi, ale w bardzo młodym wieku przeniósł się do Manchesteru City, w którym przez cztery lata doskonalił swoje umiejętności. W styczniu 2019 roku, Real Madryt zdecydował się na jego sprowadzenie na Santiago Bernabeu, wykładając 17 milionów euro.

Do tej pory 21-latek, który z Królewskimi jest związany umową do czerwca 2025 roku, nie zdołał zaistnieć w pierwszej drużynie, choć rozegrał w jej barwach 15 spotkań w La Liga. W Madrycie są jednak przekonani, że Diaza stać na to, aby w przyszłości być ważnym punktem zespołu, ale jednocześnie zdają sobie sprawę, że musi mieć okazję do regularnych występów. To ma mu umożliwić wypożyczenie do innego klubu.

Komentarze