Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

Milan chce Serba z Schalke

Matija Nastasić jest kolejnym kandydatem do wzmocnienia defensywy Milanu. Jak informuje Sky Sport Italia, Rossoneri mają być poważnie zainteresowani sprowadzeniem serbskiego obrońcy Schalke 04 Gelsenkirchen. Przedstawiciele niemieckiego klubu są natomiast skłonni pozwolić 27-latkowi na przenosiny do drużyny prowadzonej przez Stefano Piolego.

Czytaj dalej…

Sprowadzenie nowego środkowego obrońcy jest priorytetem Milanu na końcówkę letniego okna transferowego. Z przenosinami do Rossonerich najczęściej wymieniany był zawodnik Fiorentiny Nikola Milenković, ale obu klubom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie warunków transferu.

W kontekście transferu do Milanu wymienianych było także kilku innych zawodników, ale wszystko wskazuje na to, że obecnie głównym kandydatem jest Matija Nastasić. Według informacji Sky Sport Italia, 27-letni obrońca, którego obowiązuje jeszcze dwuletni kontrakt z niemieckim klubem, miałby trafić na San Siro na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Nastasić ponownie w Serie A?

Dla doświadczonego reprezentanta Serbii przejście do Milanu byłoby powrotem na włoskie boiska. Nastasić miał już okazję przez nieco ponad rok występować w Serie A. W 2011 roku został zawodnikiem Fiorentiny, do której trafił za 2,5 miliona euro z Partizana Belgrad. Rok później, za ponad 15 milionów euro, przeniósł się do Manchesteru City. W międzyczasie zdołał rozegrać we włoskiej Serie A 26 spotkań, zdobywając dwa gole.

W Manchesterze City Nastasić spędził 1,5 roku, rozgrywając 34 mecze w Premier League. W styczniu 2015 roku przeniósł się, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu, do Schalke 04 Gelsenkirchen. W niemieckiej Bundeslidze wystąpił do tej pory 107 razy, zdobywając jednego gola.

Komentarze