Stroje Manchesteru United
Stroje Manchesteru United fot. Nike

Manchester United wykłada 30 mln euro za nastolatka

Manchester United sięga po jeden z największych talentów we Włoszech. Jak informuje Fabrizio Romano, Czerwone Diabły doszły do porozumienia z Atalantą Bergamo w sprawie definitywnego transferu Amada Traore. Jego kwota ma opiewać na 30 milionów euro plus bonusy.

Czytaj dalej…

Obie strony ustaliły już wszystkie warunki transferu, ale ten zostanie przeprowadzony dopiero w styczniu. Wcześniej załatwione zostaną wszystkie formalności związane z paszportem 18-letniego zawodnika oraz pozwoleniem na pracę.

Urodzony w 2002 roku zawodnik, który pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej, jest wychowankiem akademii Atalanty. Aktualnie uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników grających na włoskich boiskach.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Traore przejdzie na zasadzie wypożyczenia do Parmy. Warunki transakcji były ustalone między klubami od kilku tygodni, ale transfer upadł po złożeniu dziś rano oferty przez Manchester United.

Traore miał już okazję zadebiutować na boiskach włoskiej Serie A. W pierwszej drużynie prowadzonej przez Gian Piero Gasperiniego rozegrał do tej pory trzy spotkania, zdobywając jednego gola.

Komentarze