Memphis Depay
Memphis Depay fot. Grzegorz Wajda

Lyon z ultimatum w sprawie Depay’a i Aouara

Kluby zainteresowane sprowadzeniem zawodników Olympique Lyon – Memphisa Depaya i Houssema Aouara – mają coraz mniej czasu na ewentualne sfinalizowanie rozmów. Co prawda okno transferowe zostanie zamknięte 5 października, ale prezydent francuskiego klubu Jean-Michel Aulas zapowiedział, że ewentualne transfery możliwe są tylko do najbliższego piątku 2 października.

Czytaj dalej…

– Poinformujemy zawodników, że jeżeli porozumienie w sprawie odejść nie zostanie osiągnięte przed piątkiem, nie będzie już później możliwe. Tak więc datą zamknięcia okna transferowego będzie dla nas piątek – powiedział Aulas.

Nie jest tajemnicą, że Memphisa Depay’a do swojego zespołu chciałby sprowadzić nowy szkoleniowiec Barcelony Ronald Koeman, który bardzo dobrze zna zawodnika z pracy przy reprezentacji Holandii. Wydaje się jednak, że znajdującej się w trudnej sytuacji Dumie Katalonii może być trudno o finalizację transferu 26-latka przed ostatecznym terminem. Klubowi z Camp Nou w ostatnim czasie udało się co prawda pożegnać Arturo Vidala, Ivana Rakitica i Luisa Suarez, ale w Barcelonie cały czas muszą zastanawiać się na wydaniem każdego euro.

W ostatnim czasie z odejściem z Olympique Lyon łączony był również utalentowany pomocnik Houssem Aouar. Według medialnych doniesień, jego pozyskaniem poważnie zainteresowany miał być Arsenal, który miał nawet dojść do porozumienia z piłkarzem w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Na razie nic jednak nie wskazuje na to, aby Kanonierzy byli w stanie spełnić oczekiwania finansowe przedstawicieli Lyonu.

Olympique Lyon początku obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Drużyna prowadzona przez Rudiego Garcię w pięciu rozegranych spotkaniach zdobyła tylko sześć punktów. We wszystkich dotychczasowych meczach wystąpił Depay, który zdobył w nich aż cztery gole. Aouar na swoim koncie ma w tym sezonie trzy występy w Ligue 1.

Komentarze