Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Liverpool pyta o obrońcę Schalke

Środkowy obrońca Schalke 04 Gelsenkirchen Ozan Kabak znalazł się na celowniku Liverpoolu. Jak informuje Daily Mail, przedstawiciele zespołu z Anfield Road kontaktowali się już z władzami niemieckiego klubu w tej sprawie.

Czytaj dalej…

Liverpool zapewne liczy na wykorzystanie problemów finansowych, z którymi zmaga się obecnie Schalke 04. Klub z Gelsenkirchen może być w najbliższym czasie zmuszony do sprzedaży niektórych młodych zawodników.

20-letni Kabak jest jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w drużynie Schalke 04. Reprezentant Turcji już wcześniej był łączony także z Manchesterem City, Juventusem i Borussią Dortmund. Teraz do grona klubów interesujących się jego sprowadzeniem dołączył Liverpool.

Klopp chce uzupełnić defensywę

Menedżer The Reds Jürgen Klopp chciałby podczas letniego okna transferowego wzmocnić defensywę swojej drużyny. Jest to również związane z bliską finalizacją transferu Dejana Lovrena do Zenitu Sankt Petersburgu. Jedną z opcji na zastąpienie doświadczonego Chorwata jest właśnie Ozan Kabak.

Do tej pory Kabak wyceniany był na 40 milionów funtów, ale wiele wskazuje na to, że obecna sytuacja finansowa Schalke 04 zmusi klub do obniżenia oczekiwań. Przedstawiciele niemieckiego klubu są gotowi do negocjacji, choć oczywiście będą chcieli uzyskać możliwie najwyższą kwotę.

Półtora roku w Bundeslidze

Mający już na swoim koncie debiut w seniorskiej reprezentacji Turcji zawodnik, na niemieckie boiska trafił w styczniu 2019 roku, kiedy VfB Stuttgart zapłaciło za niego 11 milionów euro Galatasaray Stambuł. Pół roku później, za 15 milionów euro, przeniósł się do Schalke 04 Gelsenkirchen.

W zakończonym już sezonie Kabak rozegrał w barwach zespołu z Veltins Arena łącznie 28 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając trzy gole.

Komentarze