Lille OSC
Lille OSC

Lille pozyskało piłkarza Man Utd

Lille OSC oficjalnie potwierdziło pozyskanie portugalskiego pomocnika Angela Gomesa, który dotychczas był zawodnikiem Manchesteru United. 19-letni Anglik, do francuskiego zespołu przechodzi na zasadzie wolnego transferu.

Czytaj dalej…

Angel Gomes, który jest wychowankiem Czerwonych Diabłów, nie zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem z Old Trafford i opuścił go po zakończeniu sezonu. Teraz na zatrudnienie reprezentanta Anglii do lat 20 zdecydowało się Lille. Z klubem podpisał umowę do czerwca 2025 roku.

– Bardzo cieszymy się, że możemy powitać Angela Gomesa, który dołączył do nas na zasadzie wolnego transferu. Angel jest jedną z największych piłkarskich nadziei. Jest bardzo inteligentny, świetnie wyszkolony technicznie, zwinny, ale również posiada duże umiejętności przywódcze, jest kapitanem reprezentacji Anglii do lat 20. Jest jeszcze młody, ale ma ogromny talent i potencjał. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się go przekonać do dołączenia do Lille – powiedział Marc Ingla, dyrektor wykonawczy Lille, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Wypożyczenie do Boavisty

Na debiut we francuskim zespole Angel Gomes będzie musiał jednak poczekać. Najbliższy sezon spędzi bowiem na wypożyczeniu w portugalskiej Boaviście Porto.

W trakcie swojego pobytu na Old Trafford, Angel Gomes zdołał rozegrać 10 spotkań w pierwszej drużynie Manchesteru United, w tym pięć w Premier League. W ostatnim sezonie wystąpił w dwóch ligowych meczach drużyny prowadzonej przez Ole Gunnara Solskjaera.

Komentarze