Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Leicester uprzedził Milan. Fofana zagra w Anglii

Przedstawiciele AS Saint-Etienne i Leicester City osiągnęli we wtorkowe popołudnie porozumienie w sprawie warunków transferu Wesleya Fofany. 19-latek prawdopodobnie w środę podpisze kontrakt z klubem angielskiej Premier League.

Czytaj dalej…

Jak informuje Le Progres, kwota transferu ma opiewać na 35 milionów euro i może wzrosnąć o dodatkowe pięć milionów euro w bonusach. Sam Fofana również doszedł z Leicester City do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu. Do finalizacji transferu powinno dojść w środę.

Leicester wygrał wyścig o Fofanę

Utalentowany środkowy obrońca cieszył się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem. O Fofanę zabiegali przedstawiciele West Hamu United, złożenie oferty planował również włoski AC Milan. Wszystko jednak wskazuje na to, że najskuteczniejszy był Leicester City.

Fofana, który w kwietniu podpisał nowy kontrakt z Saint-Etienne, był zdecydowany na odejście przed zamknięciem okna transferowego. Kilka dni temu poinformował o tym trenera zespołu Claude’a Puela. Z tego też powodu zabrakło go w kadrze na ostatnie ligowe spotkania drużyny.

Wychowanek Zielonych żegna się z klubem, mając na swoim koncie rozegranych 30 spotkań w pierwszej drużynie.

Komentarze