Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Lazio negocjuje transfer napastnika Realu

Lazio Rzym w przyszłym sezonie zagra w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec Simone Inzaghi zdaje sobie sprawę, że konieczne w tym celu jest wzmocnienie drużyny i poszerzenie jej kadry. Jednym z kandydatów do dołączenia do włoskiego klubu jest napastnik Realu Madryt Borja Mayoral.

Czytaj dalej…

Jak informuje Corriere dello Sport, w poniedziałek w stolicy Włoch ma dojść do spotkania przedstawicieli Lazio z reprezentantami piłkarza. Sam 23-latek entuzjastycznie zapatruje się na ewentualny transfer. Przedstawiciele Lazio są gotowi zaoferować piłkarzowi pięcioletnią umowę, dzięki której zarabiałby 1,7 miliona euro rocznie.

Negocjacje z Realem Madryt

Real Madryt również jest gotowy na sprzedaż swojego napastnika, ale chciałby otrzymać za niego 13 milionów euro. Lazio na chwilę obecną nie jest gotowe na wyłożenie takiej kwoty. Oferta włoskiego klubu ma opiewać na osiem milionów euro plus kolejne dwa miliony euro bonusów. Rozmowy w tej sprawie zapewne będą kontynuowane.

Ostatnie lata na wypożyczeniach

Borja Mayoral jest wychowankiem Realu Madryt, w którego pierwszym zespole rozegrał łącznie 31 spotkań, zdobywając siedem bramek. Najlepszy pod tym względem był dla niego bez wątpienia sezon 2017/18, w którym zaliczył 14 występów w La Liga i trzy razy wpisał się na listę strzelców. Nie wystarczyło to jednak do wywalczenia przez niego pewnego miejsca w kadrze drużyny.

Ostatnie dwa lata piłkarz spędził na wypożyczeniu w Levante, a w barwach którego rozegrał 63 mecze w La Liga, zdobywając 11 bramek. Na swoim koncie ma również jeden sezon (2016/17) w Bundeslidze, który spędził w Wolfsburgu (19 spotkań i dwa gole).

Komentarze