Kamil Jóźwiak piłkarzem Derby

Kamil Jóźwiak
fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Kamil Jóźwiak został w środę nowym zawodnikiem Derby County. Reprezentant Polski przeszedł do klubu Championship na zasadzie definitywnego transferu z Lecha Poznań. 22-latek podpisał z angielskim zespołem czteroletni kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku.

Czytaj dalej…

W zespole Derby Jóźwiak będzie miał okazję do wspólnych występów z innym reprezentantem Polski, Krystianem Bielikiem.

Cocu: Jóźwiak wzmocnieniem dla Derby

Bardzo zadowolony z finalizacji transferu polskiego skrzydłowego jest holenderski menedżer Derby, Philipp Cocu.

– Jest ekscytującym zawodnikiem z ogromnym potencjałem. Kamil ma dopiero 22 lata, więc wszystko co najlepsze ma jeszcze przed sobą i będzie dla nas ważnym zawodnikiem. Kamila obserwowaliśmy od dłuższego czasu i uważam, że jako pełnoprawny reprezentant Polski będzie stanowił doskonałe wzmocnienie naszego składu – powiedział Cocu, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dziewięć lat w Poznaniu

Jóźwiak jest wychowankiem Akademii Lecha Poznań, do której trafił w 2011 roku. W klubie z Poznania spędził niemal całą dotychczasową karierę. Jedynie wiosną 2017 roku przebywał na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice.

Mimo młodego wieku Jóźwiak rozegrał już 104 spotkania na boiskach PKO Ekstraklasy, w których zdobył 15 bramek i dołożył do tego 11 asyst. Jego dobre występy nie pozostały niezauważone przez selekcjonera reprezentacji Polski, Jerzego Brzęczka, który w listopadzie ubiegłego roku dał mu szansę debiutu w wygranym 3:2 meczu ze Słowenią w ramach eliminacji Mistrzostw Europy.

Aktualnie Jóźwiak ma na swoim koncie trzy występy w drużynie narodowej, po tym jak zagrał od pierwszej minuty w dwóch ostatnich spotkaniach Ligi Narodów przeciwko Holandii (0:1) oraz Bośni i Hercegowinie (2:1).

Komentarze