Ivan Perisić
Ivan Perisić fot. Alexey Filippov / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Inter odrzucił ofertę mistrzów Niemiec

Bayern Monachium będzie musiał sięgnąć głębiej do klubowej kasy, aby przekonać Inter Mediolan do sprzedaży Ivana Perisicia. Jak informuje portal Calciomercato.com, opiewającą na 12 milionów euro oferta ze strony bawarskiego klubu została odrzucona przez Nerazzurrich.

Czytaj dalej…

Reprezentant Chorwacji poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Bayernie, który za czasowy transfer zapłacił Interowi 5 milionów euro. W umowie między klubami znalazła się również opcja definitywnego transferu, która pozwalała ekipie z Monachium na wykupienie 31-letniego zawodnika za 20 milionów euro. Mistrzowie Niemiec nie zdecydowali się jednak na skorzystanie z takiej możliwości.

Nie oznacza to, że Bayern Monachium definitywnie zrezygnował z Perisicia. Bawarski klub chętnie zatrzymałby go w zespole na dłużej, ale liczy na jego sprowadzenie za niższą kwotę. W ostatnich dniach Inter miał otrzymać od monachijczyków ofertę 12 milionów euro, ale została ona odrzucona. Według włoskich mediów, Nerazzurri są skłonni sprzedać Chorwata, jeżeli otrzymają za niego co najmniej 15 milionów euro.

Perisić w Londynie zamiast w Monachium?

Przedstawiciele Bayernu muszą spieszyć się z podjęciem decyzji w sprawie Perisicia i przekazaniem Interowi lepszej oferty, bowiem mediolański klub szuka innych możliwości wytransferowania zawodnika. Calciomercato.com informuje, że 31-latek został zaoferowany przez włoski klub Tottenhamowi w ramach rozliczenia za ewentualny transfer Tanguy’a Ndombele, którego do swojego zespołu chce sprowadzić Antonio Conte. Koguty, z którymi Perisić w przeszłości był już łączony, nie są podobno zainteresowane takim rozwiązaniem i chętniej spoglądają w kierunku Milana Skriniara.

Komentarze