Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Obrońca Sevilli na celowniku Kanonierów

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się brazylijski obrońca Sevilli Diego Carlos. Piłkarza do swojego zespołu chciałby sprowadzić menedżer londyńskiego Arsenalu Mikel Arteta – informuje El Desmarque.

Czytaj dalej…

27-latek trafił do Sevilli latem ubiegłego roku z francuskiego Nantes. Niemal natychmiast stał się kluczowym zawodnikiem drużyny i swoimi świetnymi występami na boiskach La Liga zwrócił uwagę przedstawicieli kolejnych klubów.

Duże zainteresowanie Diego Carlosem

Już wcześniej mówiło się o zainteresowaniu Diego Carlosem ze strony menedżera Liverpoolu Juergen Kloppa, sytuację piłkarza bacznie obserwują także przedstawiciele Barcelony.

Według El Desmarque, do grona klubów interesujących się Brazylijczykiem dołączył Arsenal, który chce wzmocnić się na kilku pozycjach podczas letniego okna transferowego. Jedną z nich jest właśnie środek defensywy.

75 milionów euro za Diego Carlosa

Przedstawiciele Sevilli mogą na razie spać spokojnie, bowiem kontrakt Diego Carlosa z ich klubem obowiązuje aż do czerwca 2024 roku. Znajduje się w nim również klauzula odstępnego w kwocie 75 milionów euro. Czy któryś z zainteresowanych klubów byłby skłonny ją aktywować? W aktualnej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne.

Komentarze