Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Borussia odrzuciła ogromną ofertę Man Utd!

Transferowa saga z Jadonem Sancho w roli głównego bohatera trwa w najlepsze. Jak informuje Bild, Borussia Dortmund odrzuciła właśnie konkretną ofertę ze strony Manchesteru United, który od dłuższego czasu jest łączony z zawodnikiem i wydaje się być głównym faworytem do jego sprowadzenia.

Czytaj dalej…

Jak informuje niemiecki dziennik, przedstawiciele Manchesteru United zaoferowali Borussii Dortmund 98 milionów euro za utalentowanego reprezentanta Anglii. Propozycja ta została jednak odrzucona przez klub z Signal Iduna Park, który nie zamierza obniżać swoich oczekiwań finansowych.

Nie jest tajemnicą, że Borussia Dortmund oczekuje za 20-letniego skrzydłowego 120 milionów euro. Nie znajduje się również pod presją, która mogłaby ją zmusić do obniżenia tej kwoty.

Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie koniec. Manchester United przygotowuje kolejną ofertę, ale musi się również liczyć z tym, że Borussia Dortmund nie będzie czekała w nieskończoność.

Borussia wyznaczyła ostateczną datę

Władze Borussii Dortmund chcą, aby przyszłość Jadona Sancho została wyjaśniona do 10 sierpnia. Wówczas niemiecki klub rozpoczyna zgrupowanie przed nowym sezonem. Tym samym władze Czerwonych Diabłów muszą się spieszyć, aby nie stracić szansy na pozyskanie zawodnika.

Wyznaczenie konkretnej daty jest związane również z tym, że Borussia chce, po ewentualnej finalizacji transferu Sancho, mieć również odpowiedni czas na sprowadzenie do zespołu jego następcy. Władze klubu nie próżnują i starają się przygotować na taką sytuację. We francuskich mediach pojawiły się informacje, że Borussia jest zainteresowana zawodnikiem Lille Jonathanem Ikone.

Trzy lata Sancho w Dortmundzie

Sancho do Borussii Dortmund trafił trzy lata temu, w wieku zaledwie 17 lat. Od tamtej pory regularnie rozwijał swoje umiejętności, stając się coraz ważniejszą postacią w kadrze zespołu prowadzonego przez Luciena Favre’a.

Łącznie na boiskach Bundesligi rozegrał 78 spotkań, zdobywając 30 bramek. Najbardziej udany w wykonaniu Anglika był ostatni sezon, w którym wystąpił w 32 ligowych meczach, 17 razy wpisując się na listę strzelców i dokładając do tego 17 asyst.

Komentarze