Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Bayern obniża cenę za Thiago

Bayern Monachium obniżył swoje oczekiwania dotyczące ewentualnego transferu Thiago Alcantary, który jest podobno zdecydowany na odejście z bawarskiego klubu podczas letniego okna transferowego. Reprezentant Hiszpanii jest przede wszystkim łączony z Liverpoolem.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 29-letniego zawodnika z niemieckim zespołem obowiązuje jeszcze przez rok. Thiago otrzymał od klubu propozycję jej przedłużenia, ale nie zamierza skorzystać z takiej możliwości. Piłkarz miał natomiast poinformować władze o chęci odejścia.

Bayern stawia warunek

Od kilku tygodni doświadczony pomocnik jest łączony przede wszystkim z przenosinami do Liverpoolu. Na razie jednak klub z Anfield Road nie kontaktował się w tej sprawie z Bayernem. Jak informuje Sport Bild, władze ekipy z Monachium stawiają sprawę jasno. Thiago będzie mógł odejść z klubu pod warunkiem, że złożona oferta będzie opiewać na co najmniej 30 milionów euro.

Jest to kwota znacząco niższa od tej, która przewijała się w mediach w ostatnich tygodniach. Bayern początkowo miał oczekiwać za swojego piłkarza około 40 milionów euro, czy miał nieco odstraszać przedstawicieli Liverpoolu. Teraz oczekiwana za zawodnika kwota znacząco spadła i niewykluczone, że The Reds zdecydują się na jej wyłożenie.

Thiago Alcantara w zespole Bayernu występuje od 2013 roku. Na swoim koncie zgromadził do tej pory 231 występów we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 31 bramek i notując 37 asyst. Piłkarz chciałby jednak spróbować czegoś nowego i niewykluczone, że w przyszłym sezonie zobaczymy go na boiskach Premier League.

Komentarze