Gareth Bale
Gareth Bale fot. Grzegorz Wajda

Bale do Tottenhamu, Alli do Madrytu?

Gareth Bale ponownie założy koszulkę Tottenhamu Hotspur? Według brytyjskich mediów jest to bardzo możliwe. Jak informuje Daily Mail, zdeterminowany do sprowadzenia Walijczyka z powrotem do Londynu jest prezes Kogutów Daniel Levy, który jest przekonany, że uda mu się znaleźć rozwiązanie, które taki ruch umożliwi.

Czytaj dalej…

Walijczyk jest niechciany na Santiago Bernabeu, ale sam do tej pory nie kwapił się do opuszczenia Madrytu. Także z uwagi na wysokie wynagrodzenie, które gwarantuje mu obowiązujący jeszcze przez dwa lata kontrakt z Realem. Władze klubu z stolicy Hiszpanii chcą jednak jak najszybciej pozbyć się 31-letniego piłkarza, który nie może liczyć na występy w drużynie Zinedine’a Zidane’a w nadchodzącym sezonie. Teraz pojawiła się na to szansa.

Real pokryje wynagrodzenie Bale’a i otrzyma Alliego?

Przedstawiciele Tottenhamu intensywnie pracują nad pozyskaniem Bale’a, szukając rozwiązania, które zadowoli wszystkie strony. Według Daily Mail w grę miałoby wchodzić wypożyczenie Walijczyka na najbliższy sezon, podczas którego Real pokrywałby 50 procent wynagrodzenia piłkarza. Tottenham Hotspur ma być również gotowy wysłać na Santiago Bernabeu Dele Alliego. 24-letni pomocnik do Realu Madryt także miałby dołączyć na zasadzie wypożyczenia.

Sam Bale ma być podobno zainteresowany powrotem do Tottenhamu. Głos w tej sprawie zabrał jego menedżer Jonathan Barnett: – Gareth nadal kocha Spurs… To miejsce, w którym chciałby być.

Bale właśnie z Tottenhamu przeniósł się w 2013 roku do Realu Madryt za rekordową wówczas kwotę 101 milionów euro. W zespole Kogutów występował przez sześć lat, rozgrywając w tym czasie 203 mecze i zdobywając 56 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Tottenham ubiegnie Manchester United?

Nie jest tajemnicą, że sprowadzenie reprezentanta Walii rozważają również przedstawiciele Manchesteru United. Bale ma być jedną z alternatyw, gdyby Czerwonym Diabłom nie udało się sfinalizować transferu skrzydłowego Borussii Dortmund Jadona Sancho.

Walijczyk nie jest jednak jedynym piłkarzem Realu Madryt, o którego oba kluby prawdopodobnie w najbliższym czasie stoczą walkę. Tottenham czyni także starania mające na celu sprowadzenie do zespołu Sergio Reguilona, który znajduje się również na celowniku klubu z Old Trafford.

Komentarze