Rabiot trafi do Premier League? Dwa kluby prowadzą rozmowy

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot fot. Grzegorz Wajda

Coraz bardziej prawdopodobne jest, że Adrien Rabiot w przyszłym sezonie będzie występował w Premier League. Rozmowy z Juventusem w sprawie transferu pomocnika rozpoczęli przedstawiciele Arsenalu i Evertonu.

Czytaj dalej…

25-latek do Juventusu trafił latem ubiegłego roku, na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain, ale nie zdołał znaleźć swojego miejsca w zespole z Turynu. Rabiot nie przekonał do siebie trenera Maurizio Sarriego i od dłuższego czasu mówi się o jego możliwym odejściu.

Rabiot, jeżeli zdecyduje się na opuszczenie Juventusu, nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego klubu. Jeszcze za czasów jego występów w Paryżu, zainteresowanie nim wyrażali przedstawiciele klubów Premier League. Teraz wydaje się być do najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla francuskiego pomocnika.

Arsenal i Everton rozmawiają z Juventusem

Jak informuje portal Le10sport.com, rozmowy z Juventusem w sprawie ewentualnego transferu rozpoczęli już przedstawiciele Arsenalu i Evertonu, którzy poszukują zawodników mogących wzmocnić ich zespoły. Muszą się jednak liczyć z wydatkiem powyżej 30 milionów euro.

Na razie trudno wyrokować, który z tych klubów ma większe szanse na sprowadzenie Rabiot do siebie. Mocnym argumentem przemawiającym za Evertonem może być trener Carlo Ancelotti, który bardzo dobrze zna zawodnika z czasów swojej pracy na Parc des Princes.

Komentarze