Transfer Adriena Rabiota wstrzymany

Adrien Rabiot
fot. PressFocus Na zdjęciu: Adrien Rabiot

Adrien Rabiot jest już jedną nogą poza Juventusem. Włosi doszli do porozumienia z Manchesterem United w sprawie kwoty transferu, a na przeszkodzie stoi jedynie dogadanie się z samym piłkarzem. Z tego właśnie powodu transakcja jest na ten moment wstrzymana.

  • Manchester United obrał za cel transfer Adriena Rabiota z Juventusu
  • Oba kluby zdążyły już dojść do porozumienia w sprawie kwoty wykupu
  • Według różnych źródeł Francuz miałby zarabiać w ekipie “Czerwonych Diabłów” między 8 a 10 milionów euro netto rocznie

Spora przeszkoda na drodze do transferu

Manchester United nieudanie rozpoczął ligową kampanię, bowiem na inaugurację przegrał z Brighton 1-2. Włodarze angielskiego giganta zdają sobie sprawę z tego, że letnie okienko transferowe nie przebiega dotychczas po ich myśli, a zespół wciąż potrzebuje poważnych wzmocnień, jeśli chce włączyć się do walki o najwyższe cele.

“Czerwone Diabły” szukają nowego zawodnika do środka pola, a ich uwagę przykuła sytuacja Adriena Rabiota, który nie pełni istotnej roli w ekipie Juventusu. “Stara Dama” chętnie pozbędzie się zbędnego balastu, oszczędzając przy okazji nieco pieniędzy na jego pokaźnej pensji.

Intensywne działania Manchesteru United w ostatnich dniach sprawiły, że między klubami doszło już do porozumienia w kwestii wysokości transferu. Na przeszkodzie w realizacji transakcji stoi już jedynie sam zawodnik, który nie dogadał jeszcze warunków indywidualnego kontraktu.

Według różnych źródeł, Rabiot na Old Trafford miałby zarabiać pomiędzy 8 a 10 milionów euro za sezon gry. Aktualnie prowadzone są rozmowy z matką piłkarza, która jednocześnie pełni rolę jego agenta. Jeżeli obie strony wypracują konkretne rozwiązanie – wówczas Francuz przeniesie się na Wyspy Brytyjskie.

Zobacz również: Defensor zostanie w Bayernie. Decyzja Nagelsmanna

Komentarze