Arturo Vidal
Arturo Vidal fot. Grzegorz Wajda

Vidal trafi do Paryża? Nawiązano pierwszy kontakt

Arturo Vidal jest jednym z wielu zawodników, z którymi Barcelona jest gotowa rozstać się podczas letniego okna transferowego. Chilijczyk nie powinien mieć jednak problemów ze znalezieniem pracodawcy. Według informacji chilijskiej gazety La Cuarta, poważnie zainteresowane pozyskaniem doświadczonego pomocnika jest Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Przedstawiciele francuskiego klubu w ostatnich dniach nawiązali w tej sprawie kontakt z reprezentantami Vidala, a jego celem było poznanie ewentualnych oczekiwań zawodnika, które PSG powinno bez problemów spełnić.

Vidal chciał zostać w Barcelonie

Sam zawodnik, jeszcze przed blamażem drużyny w meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, wyrażał gotowość do pozostania w klubie na kolejny sezon. Od tamtej pory sytuacja w klubie uległa jednak diametralnej zmiany i takie deklaracje wydają się być nieaktualne.

W Barcelonie szykują się duże zmiany, również kadrowe i nie ma wątpliwości, że Vidal będzie jednym z piłkarzy wymienianych w kontekście opuszczenia klubu. Już wcześniej Chilijczyk był łączony między z Interem Mediolan, ale po wejściu do gry Paris Saint-Germain, to francuski klub wydaje się być faworytem do jego sprowadzenia.

Do ewentualnych rozmów między klubami w tej sprawie mogłoby dojść najwcześniej w przyszłym tygodniu, bowiem obecnie paryżanie skupiają się na decydującej fazie rywalizacji w Lidze Mistrzów. We wtorek PSG zmierzy się z niemieckim RB Lipsk w walce o awans do wielkiego finału.

33-letni pomocnik, którego obowiązuje jeszcze roczna umowa z katalońskim klubem, w Barcelonie spędził dwa ostatnie sezony. W tym czasie wystąpił w 96 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 11 bramek i dokładając do tego 10 asyst.

Komentarze