Liverpool szuka zastępcy Matipa w Bundeslidze

Joel Matip zerwał więzadła krzyżowe i nie zagra już tym sezonie. Wobec tego Juergen Klopp poszukuje na rynku możliwego zastępstwa. Jak poinformował dziennikarz portalu 90min, Liverpool spróbuje sprowadzić zimą Jonathana Taha z Bayeru Leverkusen.

Jonathan Tah
Obserwuj nas w
IMAGO / Laci Perenyi Na zdjęciu: Jonathan Tah
  • Joel Matip zerwał więzadło krzyżowe. Tak poważna kontuzja oznacza dla niego koniec tego sezonu
  • Już zimą Liverpool poszuka doraźnego zastępstwa dla Niemca
  • Jednym z kandydatów do tej roli jest rodak Matipa, Jonathan Tah. Notuje on świetny sezon w Bayerze Leverkusen

Tah na celowniku Liverpoolu

Joel Matip nieintencjonalnie dołożył Liverpoolowi problemów w ostatnim czasie. Środkowy defensora doznał poważnej kontuzji, a konkretnie – zerwał więzadło krzyżowe. To oznacza, że doświadczony gracz nie zagra już w tym sezonie. Pozostawał istotnym elementem kadry dla The Reds i klub już poszukuje doraźnego zastępstwa.

Media wcześniej już informowały o kandydaturach Maxence’a Lacroix czy Marca Guehiego. Jak jednak poinformował Graeme Bailey z portalu 90min, Juergen Klopp ma też innego kandydata. Mowa tu o Jonathanie Tahu. 27-latek fantastycznie radzi sobie w tym sezonie w barwach Bayeru Leverkusen. Jest liderem linii defensywnej lidera Bundesligi, który zachwyca całą Europę podczas trwającej rundy jesiennej. Jak mówi Bailey, nad Mersey wierzą, że niemiecki piłkarz mógłby z miejsca podnieść jakość w drużynie.

POLECAMY TAKŻE

O odejście gracza z BayArena nie będzie jednak bynajmniej łatwo. Na korzyść The Reds przemawia fakt, że jego kontrakt obowiązuje tylko do 30 czerwca 2025 roku. Mimo tego negocjacje z Aptekarzami z pewnością będą niełatwe.

Tah rozegrał w tym sezonie 19 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich cztery bramki. Portal Transfermarkt wycenia go na 20 milionów euro.

Czytaj więcej: Gwiazda PSG nie trenowała, sytuację skomentował Luis Enrique.

Komentarze