Siedem klubów chce gwiazdę FC Barcelony

Ansu Fati
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ansu Fati

FC Barcelona niewykluczone, że wkrótce pożegna jedną ze swoich gwiazd. Mundo Deportivo przekonuje, że siedem klubów jest zainteresowanych pozyskaniem Ansu Fatiego. W gronie klubów chcących mieć u siebie reprezentanta Hiszpanii wymienia się przede wszystkim Bayern Monachium.

Ansu Fati rozczarowany swoją sytuacją w Barcelonie

FC Barcelona trochę z konieczności może latem rozstawać się z zawodnikami. Wpływ na to mogą mieć dziury w budżecie. Niewykluczone zatem, że szeregi Katalończyków pożegna za kilka miesięcy Ansu Fati.

Mundo Deportivo podaje, że poważnie zainteresowany transakcją z udziałem ofensywnego zawodnika, jest Bayern Monachium. Klub z Allianz Arena na razie nie złożył oficjalnej oferty, ale wygląda na to, że to kwestia czasu.

Bawarczycy to jednak nie jedyna ekipa, która chce mieć u siebie Ansu Fatiego. Chętni na transfer z udziałem Hiszpana są również: Arsenal, czy Tottenham Hotspur. Wcześniej natomiast pojawiały się głosy, że piłkarza może spróbować pozyskać Man Utd.

Wpływ na ewentualną zmianę klubu przez Ansu Fatiego może mieć również to, że zawodnik nie gra regularnie w wyjściowym składzie. W tym sezonie 20-latek wystąpił w 30 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich sześć bramek, notując też trzy kluczowe podania. Rozegrał łącznie 19 meczów w La Liga, ale tylko siedem w pierwszym składzie.

Barca w niedzielny wieczór zmierzy się z w roli gospodarza z Sevillą. Spotkanie zacznie się o godzinie 21:00.

Czytaj więcej: FC Barcelona – Sevilla FC: typy, kursy, zapowiedź (05.02.2023)

Komentarze