Trzy kluby walczą o zakontraktowanie Sergio Busquetsa

Sergio Busquets ostatecznie podjął decyzję o odejściu z FC Barcelony. Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali, że pomocnik jest w trakcie negocjacji z trzema klubami z Arabii Saudyjskiej.

Sergio Busquets
Pressfocus Na zdjęciu: Sergio Busquets
  • Wraz z końcem sezonu po 15 latach Sergio Busquets opuści FC Barcelonę
  • Hiszpan latem zwiąże się z nowym pracodawcą
  • Największą szansę na zakontraktowanie pomocnika mają kluby z Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska kusi Busquetsa atrakcyjnymi zarobkami

W środę Sergio Busquets oficjalnie poinformował o zamiarze odejścia z FC Barcelony. Kontrakt defensywnego pomocnika wygasa wraz z końcem sezonu i nie zostanie przedłużony. Duma Katalonii musi tym samym w trybie pilnym szukać jego następcy. 

Hiszpan cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony klubów z Arabii Saudyjskiej i MLS. Dziennikarze Mundo Deportivo przekazali, że agent zawodnika jest w stałym kontakcie z trzema klubami z Arabii Saudyjskiej. 

O pozyskanie 34-latka zabiegają Al-Hilal, które stara się również o angaż Leo Messiego, Al-Nassr, w którym gra Cristiano Ronaldo i Al-Shabab, którego reprezentantem jest Grzegorz Krychowiak. 

Obecnie formalną ofertę Busquetsowi złożyło jedynie Al-Nassr. Klub oferuje mu zarobki na poziomie 17 milionów euro za sezon. Niewykluczone, że wobec sporego zainteresowania ze strony Al-Hilal oferta dla defensywnego pomocnika zostanie jeszcze podwyższona.

Przeczytaj także: Koniec epoki. Legenda odchodzi z FC Barcelony

Komentarze