Stadion FC Schalke 04
Stadion FC Schalke 04 fot. Sport pictures.eu

Schalke chce zatrzymać Nübela w swoich szeregach

Od jakiegoś już czasu media w Niemczech spekulują, że Bayern Monachium jest poważnie zainteresowany pozyskanie Alexandera Nübela z FC Schalke 04. Jak się jednak okazuje klub z Zagłębia Ruhry nie zamierza rozstać się z kapitanem drużyny. Sport Bild donosi, że Schalke już złożyło ofertę bramkarzowi związaną z przedłużeniem obecnej umowy.

Czytaj dalej…

Obecny kontrakt zawodnika wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Tym samym już w styczniu Nübel będzie mógł podpisać umowę z nowym klubem, do którego mógłby trafić na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu.

23-latek jest postrzegany przez działaczy mistrzów Niemiec jako idealny kandydat na następcę Manuela Neuera. Schalke nie chce się jednak pogodzić z tym, że zawodnik odejdzie  klubu. W związku z tym działacze klubu proponują Nübelowi nowy kontrakt ze znacznie wyższą pensją, niż ta aktualna.

Kłopot w tym, że dla urodzonego w Paderborn pieniądze nie jest głównym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o przyszłości. Dodajmy, że w trakcie trwającej kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 13 spotkaniach, zachowując cztery razy czyste konto.


Komentarze