Sancho odejdzie z Borussii za mniejsze pieniądze

Jadon Sancho
Jadon Sancho PressFocus

Jak podaje Daily Mirror, Borussia Dortmund oczekuje za Jadona Sancho mniejszej kwoty niż jeszcze w 2020 roku. Sam zawodnik miał już ustalić warunki indywidualnego kontraktu z Manchesterem United. Transfer wydaje się być jedynie kwestią czasu.

  • Jadon Sancho jasno zadeklarował działaczom Borussii, że chce odejść do Manchesteru.
  • Okazuje się, że Manchester United wyda na Sancho ponad 20 milionów funtów mniej, niż musiałby to uczynić przed rokiem.
  • Piłkarz miał ustalić już warunki umowy na Old Trafford.

Przed rokiem działacze z Dortmundu chcieli otrzymać za Jadona Sancho 108 milionów funtów. Obecnie są gotowi sprzedać swojego czołowego gracza za mniejszą kwotę. Daily Mirror przekonuje, że chodzi o 81,5 mln funtów.

Droższy był tylko Pogba

Jeżeli transfer faktycznie dojdzie do skutku to Sancho zostanie drugim najdroższym graczem w historii Manchesteru United. Więcej – blisko 90 mln funtów – płacono tylko za Paula Pogbę.

Media donoszą przy tym, że sam Sancho ustalił już warunki indywidualne z klubem i w przypadku transferu podpisze z nim kontrakt na wiele lat. Szczegóły porozumienia nie wyciekły jednak na razie do dziennikarzy.

W zakończonym niedawno sezonie 21-latek urodzony w Londynie wystąpił w 38 meczach, notując w nich 16 trafień i 20 asyst. Sancho aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Anglii przed mistrzostwami Europy.

Czytaj więcej: Borussia nie zejdzie z ceny w sprawie Haalanda

Komentarze