Marcin Bułka ma konkurenta. Mistrz Europy zawitał do Nicei

OGC Nice potwierdziła przybycie Salvatore Sirigu. Włoski golkiper dołączył do zespołu z Allianz Riviera w ramach wolnego transfer i podpisał roczny kontrakt. 36-latek będzie rywalizował o miejsce w podstawowym składzie z Marcinem Bułką.

Salvatore Sirigu
IMAGO / Gruppo LiveMedia Na zdjęciu: Salvatore Sirigu
  • Salvatore Sirigu został nowym zawodnikiem Nicei
  • 36-letni Włoch podpisał z klubem roczną umową
  • Doświadczony golkiper będzie teraz rywalizował o skład z Marcinem Bułką

Oficjalnie: Salvatore Sirigu zasilił szeregi OGC Nice

OGC Nice za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej potwierdziła transfer. Nowy zawodnikiem popularnych “Les Aiglons” został Salvatore Sirigu. Włoch dołączył do zespołu w ramach wolnego transferu i podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Przyjście Salvatore Sirigu do Nicei oznacza, że Marcin Bułka ma nowego konkurenta w walce o podstawowy skład Nicei. Polski bramkarz do tej pory był niekwestionowanym numerem jeden w bramce drużyny z Allianz Riviera i spisywał się w tej roli bardzo dobrze. Włoch od jakiegoś czasu trenował z zespołem “Les Aiglons”, ale wątpliwe się wydaje, aby z miejsca wskoczył między słupki OGC Nice.

Salvatore Sirigu w minionym sezonie reprezentował barwy dwóch klubów. Jesienią występował w Napoli, natomiast już zimą przeniósł się do Fiorentiny. “Viola” podobnie jak i obecni mistrzowie Włoch bez żalu pożegnali 36-latka, który w ostatnich miesiącach częściej odwiedzał klubowe lekarza, niż boisko treningowe.

Sprawdź także: Barcelona obserwuje gwiazdora Premier League. To on zastąpi Lewandowskiego?

Komentarze