Ruediger do Barcelony? Sprzeczne doniesienia z Niemiec i Hiszpanii

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Antonio Ruediger nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w Chelsea i poważnie rozważa zmianę barw klubowych jeszcze przed zamknięciem okna transferowego. Niemiecki Kicker poinformował w środę, że pozyskaniem reprezentanta Niemiec poważnie zainteresowana jest FC Barcelona. Informacje te szybko zostały jednak zdementowane przez dziennikarzy Mundo Deportivo.

Czytaj dalej…

27-letni Ruediger prawdopodobnie nie ma przyszłości w zespole prowadzonym przez Franka Lamparda. Potwierdzać to mogą ostatnie decyzje menedżera The Blues. Pierwsze ligowe spotkanie z Brighton niemiecki obrońca przesiedział na ławce rezerwowych, tydzień później zabrakło go nawet w kadrze meczowej na mecz z Liverpoolem. Wydawało się, że Ruediger otrzyma szansę występu w środowym meczu Carabao Cup przeciwko Barnsley, ale ponownie nie znalazł uznania w oczach Lamparda i pozostał poza kadrą.

Obrońca nie chce stracić swojego miejsca w kadrze reprezentacji Niemiec, w której regularnie w ostatnim czasie stawia na niego selekcjoner Joachim Loew. Nie ma wątpliwości, że spędzenie roku na ławce lub trybunach Chelsea znacznie pogorszyłoby jego notowania przed przyszłorocznymi finałami Mistrzostw Europy. Piłkarz bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę i prawdopodobnie będzie naciskał władze klubu ze Stamford Bridge na przeprowadzenie transferu przed zamknięciem okna transferowego 5 października.

Gdzie zagra Ruediger?

Niemiecki Kicker w środę poinformował, że zdecydowana na sprowadzenie środkowego obrońcy jest FC Barcelona, która również chce wzmocnić defensywę swojej drużyny. Ruediger zdaniem niemieckiej gazety ma obecnie znajdować się na szczycie listy życzeń katalońskiego klubu, choć piłkarzem poważnie interesuje się również AS Roma, a także rywale Chelsea z Premier League.

Doniesieniom Kickera zaprzeczyli jednak dziennikarze Mundo Deportivo, którzy powołując się na źródła zbliżone do klubu poinformowali, że tematu transferu Ruedigera do Barcelony nie ma. Kandydatura Niemca nie będzie rozważana nawet w wypadku niepowodzenia w sfinalizowaniu transferu Erika Garcii z Manchesteru City.

Komentarze