Romano potwierdza wielki transfer Arsenalu

Jorginho
PressFocus Na zdjęciu: Jorginho

Fabrizio Romano potwierdza, że Jorginho zostanie zawodnikiem Arsenalu. Włoski ekspert transferowy informuje, że Kanonierzy osiągnęli porozumienie z Chelsea w sprawie kwoty odstępnego.

  • Jorginho zostanie zawodnikiem Arsenalu
  • Chelsea otrzyma za pomocnika 12 milionów funtów
  • Gracz podpisze kontrakt do 2024 roku

Media: Jorginho zawodnikiem Arsenalu

W związku z fiaskiem negocjacji w sprawie transferu Moisesa Caicedo, Arsenal skierował swoje działania na pomocnika Chelsea Jorginho. Kontrakt Włocha z The Blues wygasa po zakończeniu obecnego sezonu, dlatego sprowadzenie go na Emirates Stadium nie będzie tak kosztowne dla Kanonierów, jak w przypadku zawodnika Brighton. Wydaje się, że na tej transakcji skorzystają wszystkie zainteresowane strony.

Fabrizio Romano informuje, że Arsenal i Chelsea bardzo szybko osiągnęły porozumienie w sprawie tego transferu. The Blues przystali na ofertę ligowego rywala opiewającą na 12 milionów funtów.

Ponadto włoski dziennikarz dodaje, że Arsenal uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu z Jorginho. Włoch ma podpisać umowę do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Fabrizio Romano dodaje, że kluczową rolę w tym transferze odegrał Mikel Arteta.

Jorginho wystąpił w 25 meczach Chelsea w tym sezonie biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Włoch trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Zobacz również: Barcelona chce wypożyczyć rewelację mundialu

Komentarze