Ainsley Maitland-Niles
Ainsley Maitland-Niles PressFocus

Rodak kandydatem do zastąpienia Trippiera w Atletico

Atletico Madryt w najbliższych tygodniach będzie musiało sobie radzić bez zawieszonego Kierana Trippiera. Władze klubu z Wanda Metropolitano mają już jednak pomysł na zastąpienie reprezentanta Anglii. Jak informuje Sky Sports, Atletico jest poważnie zainteresowane pozyskaniem zawodnika Arsenalu Ainsley’a Matilanda-Nilesa.

Kieran Trippier w mijającym tygodniu został zawieszony przez Angielską Federację Piłkarską (FA) na dziesięć tygodni za złamanie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich. Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) potwierdziła, że nałożony zakaz będzie obowiązywał na całym świecie, co oznacza, że Trippier opuści co najmniej 13 meczów Atletico.

Absencja prawego obrońcy jest poważnym problemem dla trenera Diego Simeone, bowiem Anglik był w tym sezonie podstawowym zawodnikiem drużyny. 30-latek wystąpił w tym sezonie we wszystkich 13 meczach La Liga oraz sześciu spotkaniach Ligi Mistrzów od pierwszej do ostatniej minuty.

Znalezienie rozwiązania na nieobecność Trippiera w nadchodzących tygodniach jest obecnie jednym z priorytetów władz Atletico. Według Sky Sports, hiszpański klub poważnie rozważa złożenie w styczniu oferty w sprawie transferu Ainsley’a Maitlanda-Nilesa. 23-latek od dłuższego czasu znajduje się w kręgach zainteresowań Atletico, latem był również mocno łączony z opuszczeniem Arsenalu, ale ostatecznie pozostał w Londynie.

Poważnie zainteresowani jego sprowadzeniem byli przedstawiciele Wolverhamptonu Wanderers, ale opiewająca na 20 milionów funtów oferta została odrzucona przez Kanonierów. Atletico czeka więc trudne zadanie, jakim będzie przekonanie władz Arsenalu do transferu. W obecnym sezonie Maitland-Niles, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w 17 spotkaniach.

Komentarze