Rivaldinho oraz Sergiu Hanca rozstaną się z Cracovią

Sergiu Hanca
fot. PressFocus Na zdjęciu: Sergiu Hanca

Sergiu Hanca oraz Rivaldinho rozwiążą za porozumieniem stron umowy z Cracovią. Następnie obaj zawodnicy trafią do rumuńskiego zespołu Universitatea Craiova – informuje Szymon Janczyk.

  • Sergiu Hanca i Rivaldinho nie znaleźli się w kadrze meczowej Cracovii na inauguracyjny mecz z Górnikiem Zabrze
  • Obaj rozwiążą swoje umowy z krakowskim klubem, a następnie wzmocnią rumuński zespół Universitatea Craiova
  • Przyczyną odejścia 30-letniego skrzydłowego jest choroba żony

Rozstanie w zgodzie

Kwestia przyszłości Rivaldinho od dłuższego czasu stała pod znakiem zapytania. Trener Cracovii Jacek Zieliński nie widział dla niego miejsca w składzie, a zawodnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Dotychczas nie był w stanie dogadać się z żadnym klubem, lecz wreszcie nastąpił w tej sprawie przełom.

27-letni Brazylijczyk za porozumieniem stron rozwiąże przedwcześnie obowiązującą do 30 czerwca 2023 roku umowę z Cracovię. Jego kolejną drużyną będzie rumuńska Universitatea Craiova.

Podobną drogę przejdzie Sergiu Hanca. Jego również czeka rozstanie z Pasami i przenosiny do Rumunii.

Przyczyną odejścia 30-letniego skrzydłowego z Cracovii jest choroba żony, która pewien czas temu wróciła do rodzimego kraju. Władze klubu dobrze znały sytuację Rumuna, dlatego nie robiły mu żadnych problemów i pozwoliły na rozwiązanie kontraktu.

Strata Hanki może okazać się poważnym osłabieniem dla Pasów. Kapitan zespołu zaliczył w sumie 115 spotkań, co przełożyło się na 19 trafień oraz 20 asyst.

Obaj zawodnicy nie znaleźli się w kadrze meczowej na inauguracyjne spotkanie z Górnikiem Zabrze. Podopieczni Jacka Zielińskiego udanie rozpoczęli sezon i zwyciężyli 2-0.

Zobacz również: Marcin Budziński ponownie w Cracovii. Planowo wzmocni rezerwy

Komentarze