Eden Hazard
Eden Hazard fot. Grzegorz Wajda

Real coraz pewniejszy pozyskania Hazarda

Według najnowszych doniesień Sky Sports News sternicy Realu Madryt są coraz pewniejsi tego, że szeregi ich drużyny zasili latem Eden Hazard. Reprezentant Belgii ma kosztować władze Królewskich ponad 100 milionów funtów.

Czytaj dalej…

Hazard ma jeszcze przez rok ważną umowę z przedstawicielem Premier League. Chociaż decydenci Chelsea chcieli parafować z zawodnikiem nowy kontrakt, to ten się na to nie zgodził. Tym samym nie milkną spekulacje na temat przyszłości piłkarza.

Co prawda Real nie ukrywa, że jest zdecydowany na pozyskanie Belga. Trzeba jednak pamiętać, że transakcję może skomplikować zakaz transferowy, którym ukarany został klub z Londynu. Chelsea przez dwa okna transferowe nie będzie mogła realizować żadnych transferów, a kara ma zostać usankcjonowana od lata tego roku. Londyńczycy złożyli jednak odwołanie w tej kwestii, a decyzja ma być znana w czwartek.

Sam zawodnik w swoich wypowiedziach dla mediów niejednokrotnie mówił, że nie wiedział, jaką ma podjąć decyzję. Tym samym zawodnik nie wiedział, czy ma zostać w Chelsea, czy związać swoją przyszłość z Realem.

– Czasami w mojej głowie były myśli, że chcę odejść – mówił zawodnik w październiku minionego roku. – Z drugiej strony myślałem też o tym, aby zostać. To naprawdę trudna decyzja, bo dotyczy mojej przyszłości – przekonywał Hazard.

Reprezentant Belgii, który w styczniu skończył 28 lat, podpisał kontrakt z Chelsea w 2012 roku, kosztując 32 miliony funtów, które zainkasowało Lille OSC. Zawodnik w szeregach The Blues zaliczył 341 meczów, notując w nich 106 trafień.


Komentarze