Gdzie trafi Raphinha? Trzy kluby w grze

Raphinha
PressFocus Na zdjęciu: Raphinha

Raphinha najprawdopodobniej wkrótce opuści Leeds United. Najbliższe godziny mogą zdecydować o przyszłości brazylijskiego napastnika, informuje Fabrizio Romano. W grze pozostają trzy kluby.

  • Chelsea osiągnęła porozumienie z Leeds w sprawie transferu Raphinhi
  • The Blues spotkają się z agentem zawodnika, aby poznać jego wymagania
  • Najbliższe godziny mają zdecydować o przyszłości Brazylijczyka

Raphinha zdecyduje o swojej przyszłości

W przypadku spadku Leeds United z Premier League Raphinha kosztowałby tylko 25 mln euro. Jednak w związku z utrzymaniem się w lidze cena za Brazylijczyka mocno wzrosła. Napastnik znalazł się na liście życzeń Chelsea, która zdaniem mediów osiągnęła już porozumienie z Leeds oferując za gracza około 60 mln euro.

The Blues nie potrafią jednak dogadać się z samym zawodnikiem. Jak informuje Fabrizio Romano przedstawiciele londyńskiego klubu w najbliższych godzinach mają spotkać się z agentem Raphinhi, aby poznać oczekiwania Brazylijczyka.

Nieoficjalnie mówi się, że Raphinha wolałby dołączyć do Barcelony, z którą zawarł wstępne porozumienie w sprawie warunków indywidualnego porozumienia. W tym przypadku problematyczne mogą okazać się negocjacje między klubami, bowiem Duma Katalonii nie będzie w stanie zaoferować kwoty, jaką proponuje Chelsea.

Zawodnikiem interesuje się również Arsenal, który podobnie jak Barcelona nie zamierza odpuścić. W przeszłości pojawiały się także spekulacje na temat zainteresowania Brazylijczykiem przez Tottenham, jednak w ostatnim czasie te doniesienia ucichły i wydaje się, że Koguty odpadły z wyścigu skupiając się na pozyskaniu Richarlisona z Evertonu.

Fabrizio Romano dodaje również, że mimo osiągnięcia porozumienia w sprawie tego transferu pomiędzy Leeds United a Chelsea kluczową rolę odegra wola Raphinhi, który może przesądzić przejściu do innego klubu.

Zobacz również: Chelsea blisko transferu Brazylijczyka. Piłkarz woli inny klub

Komentarze