Gikiewicz zmieni klub w Bundeslidze? Pojawiło się wstępne zainteresowanie

Rafał Gikiewicz
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Rafał Gikiewicz może być jednym z elementów transferowego domina. Polski bramkarz jest jednym z kandydatów do zastąpienia Yanna Sommera w Borussii Moenchengladbach, który z kolei ma zająć miejsce kontuzjowanego Manuela Neuera w Bayernie Monachium.

  • Rafał Gikiewicz jest łączony z Borussią Moenchengladbach
  • “Źrebaki” wyrażają wstępne zainteresowanie 35-latkiem
  • Polak mógłby zastąpić Yanna Sommera, który jest blisko Bayernu

Borussia Moenchengladbach sprowadzi Rafała Gikiewicza?

Wydaje się, że przeprowadzka Yanna Sommera do Bayernu Monachium jest nieunikniona. Bawarski gigant szuka zastępcy Manuela Neuera, który z powodu kontuzji nie będzie mógł grać przez kilka miesięcy. Szwajcarski bramkarz poprosił o zgodę na odejście, a Borussia Moenchengladbach powoli musi rozglądać się za jego następcą.

Jednym z kandydatów do zajęcia miejsca między słupkami zespołu “Źrebaków” podobno jest… Rafał Gikiewicz. – W Niemczech pojawiają się już informacje o zainteresowaniu Borussii Moenchengladbach Rafałem Gikiewiczem. “Giki” miałby oczywiście zastąpić Yanna Sommera – napisał na swoim Twitterze ekspert od Bundesligi, Tomasz Urban.

Polski golkiper jest ceniony za naszą zachodnią granicą, o czym świadczy fakt, że swego czasu na zmiennika chciał go pozyskać nawet Bayern Monachium. 35-letni bramkarz z powodzeniem przywdziewa koszulkę Augsburga od 2020 roku. Wówczas przeprowadził się na WWK Arena na zasadzie wolnego transferu z Unionu Berlin, z którym wygasł mu kontrakt i był dostępny za darmo.

Rafał Gikiewicz, który w swoim piłkarskim CV ma jeszcze Freiburg, Eintracht Brunszwik, Śląsk Wrocław, Jagiellonię Białystok czy Stomil Olsztyn, w 12 spotkaniach obecnego sezonu wpuścił 17 bramek i zachował 3 czyste konta. Jego wartość rynkowa jest szacowana na 1,2 miliona euro.

Umowa “Gikiego” z aktualnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2023 roku.

  • Czytaj więcej:
Ceniony bramkarz poprosił o zgodę na transfer do Bayernu Monachium
Yann Sommer

Yann Sommer jest zdecydowany na transfer do Bayernu Monachium. 34-letni golkiper poprosił władze Borussii Moenchengladbach o zgodę na przeprowadzkę. Włodarze “Źrebaków” są gotowi sprzedać swojego piłkarza za minimum 5 milionów euro. Yann Sommer zbliża się do Bayernu Monachium Mistrz Niemiec będzie musiał za niego zapłacić 5 mln euro Szwajcar miałby tymczasowo zastąpić kontuzjowanego Manuela Neuera

Czytaj dalej…

Komentarze