Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Problemy Barcelony. Transfer Martineza pod znakiem zapytania

Transfer Lautaro Martineza do Barcelony stoi pod dużym znakiem zapytania. Duma Katalonii nie może sobie w tej chwili pozwolić na spełnienie oczekiwań Interu Mediolan.

Czytaj dalej…

Argentyński napastnik Nerazzurrich od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami na Camp Nou. Piłkarz miał nawet ustalić warunki indywidualnego kontraktu z Barceloną, ale na przeszkodzie w sfinalizowaniu transferu stoi brak porozumienia między klubami.

Barcelona bez funduszy

W tle znajdują się problemy finansowe katalońskiego klubu. Duma Katalonii w żadnym wypadku nie może sobie pozwolić na aktywowanie klauzuli odstępnego w wysokości 111 milionów euro. Inter nie zamierza także sprzedawać swojego napastnika za niższą kwotę, choć był gotowy na oddanie piłkarza do Barcelony za 90 milionów euro w gotówce oraz jednego piłkarza w rozliczeniu.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Mundo Deportivo Francesc Aguilar, sytuacja Barcelony jest na tyle zła, że również druga z tych opcji nie wchodzi obecnie w grę. Sytuację zmieniłaby jedynie sprzedaż niektórych zawodników, ale Barcelona również z tym ma kłopot. Z opuszczeniem klubu łączeni byli między innymi Arthur, Ousmane Dembele i Arturo Vidal, ale wszyscy są to tego niechętni i chcieliby zostać na Camp Nou.

Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie, Lautaro Martinez prawdopodobnie nie trafi do Barcelony podczas letniego okna transferowego.

Komentarze