Gwiazda reprezentacji Hiszpanii zaniepokojona sytuacją rynkową. “Europejski futbol traci kontrolę”

Ekspansja rynku transferowego przez kluby z Arabii Saudyjskiej martwi nie tylko kierownictwo wielkich europejskich klubów, lecz również piłkarzy. Głos w tej sprawie zabrał podczas konferencji prasowej przed meczem eliminacji do EURO 2024 Rodri.

Rodri
Imago/Oscar J. Barroso Na zdjęciu: Rodri
  • Kluby z Arabii Saudyjskiej wyciągają coraz więcej znanych piłkarzy z topowych europejskich klubów
  • Do sytuacji na rynku transferowym podczas konferencji prasowej odniósł się Rodri
  • Hiszpan martwi się aktualnym trendem transferowym

Rodri zmartwiony coraz większym wpływem Saudyjczyków na rynek piłkarski

Latem niezliczone grono gwiazd zdecydowało się na przenosiny do Arabii Saudyjskiej. Saudyjczycy chcą zwiększyć zainteresowanie futbolem w swoim kraju i przeznaczają na ten cel gigantyczne środki. Do wszystkiego dopłaca rząd, dlatego pod względem finansowym ofertom od Saudyjczyków nie mogą dorównać nawet kluby europejskie. 

Transfery dokonywane przez Saudyjczyków to problem dla włodarzy wielu europejskich gigantów, jednak głośno mówią o nim również zawodnicy. Odniósł się do niego podczas konferencji prasowej Rodri

– Piłka europejska powoli traci kontrolę nad sytuacją i jest to całkowicie zrozumiałe biorąc pod uwagę nakłady finansowe, jakie zapewniają. Potrzebujemy sprawować lepszą kontrolę nad młodymi talentami, bo już teraz młodzi piłkarze tacy jak Gabri Veiga przenoszą się do Arabii Saudyjskiej – stwierdził Rodri. 

Czytaj też: Reprezentant Włoch obrał popularny kierunek. Transfer potwierdzony

Komentarze