Oficjalnie: Miralem Pjanić w nowym klubie

Miralem Pjanić
PressFocus Na zdjęciu: Miralem Pjanić

Miralem Pjanić po rozstaniu z FC Barceloną oficjalnie znalazł nowy klub. Bośniak został zawodnikiem Sharjah FC, wicemistrza Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

  • Miralem Pjanić został zawodnikiem Sharjah FC
  • Bośniak podpisał dwuletni kontrakt
  • Pomocnik nie mieścił się w składzie Barcelony

Egoztyczny kierunek Miralema Pjanicia

Miralem Pjanić ani razu w tym sezonie nie podniósł się z ławki rezerwowych FC Barcelony, dlatego było jasne, że w końcu opuści kataloński klub, Ubiegłą kampanię spędził na wypożyczeniu w Besiktasie, w którym rozegrał 26 spotkań i zaliczył cztery asysty.

O zainteresowaniu ze strony Sharjah FC media pisały kilka dni temu. Pjanić miał otrzymać ofertę kontraktu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko zależało od woli samego zawodnika, bowiem Barcelona nie zamierzała robić żadnych problemów z jego odejściem.

W środę oficjalnie poinformowano, że Miralem Pjanić został zaownikiem Sharjah FC. Pomocnik podpisał kontrakt do 2024 roku z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

Pjanić do Barcelony z Juventusu trafił w 2020 roku . Kwota transferu wyniosła około 60 milionów euro, jednak w przeciwnym kierunku powędrował Arthur, a obie transakcje były mocno powiązane. W zespole z Katalonii rozegrał ledwie 30 spotkań spędzając na murawie nieco ponad 1200 minut.

Zobacz również: Xavi tonuje nastroje: może to być mecz-pułapka

Komentarze