Piątek w Milanie, Higuain w Chelsea, Morata w Atletico?

Krzysztof Piątek
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Jeden transfer, a wywoła prawdziwy efekt domina, piszą włoskie media na temat transakcji z udziałem Gonzalo Higuaina. W związku z przeprowadzką Argentyńczyka do Chelsea FC ekipę z miasta mody zasili Krzysztof Piątek, z kolei do Atletico Madryt z drużyny z zachodniego Londynu trafi Alvaro Morata.

Czytaj dalej…

Cały czas trwa okno transferowe, ale aby odpowiednie transakcje mogły zostać zrealizowane, muszą je poprzedzić inne ruchy transferowe. Według informacji La Gazzetta dello Sport, czy Sky Sport Italia decydenci CFC Genoi zgodzili się sprzedać polskiego napastnika do mediolańskiego klubu za 35 mln euro. Ponadto genueńczycy będą mogli liczyć na 2-3 mln euro bonusów.

Warto zaznaczyć, że Milan zdecydował się na jednorazową wypłatę kwoty za transfer, co jednocześnie sprawia, że przedstawiciele 18-krotnych mistrzów Włoch mogą liczyć na kilka milionów euro oszczędności. Dodajmy, że Genoa pierwotnie oczekiwała za Piątka 40 mln euro.

Transfery a efekt domina

SportItalia podaje natomiast, że polski napastnik udał się już do miasta mody, aby przejść testy medyczne i złożyć podpis pod umową z Milanem. Z kolei Higuain prywatnym samolotem udał się do Londynu, aby sfinalizować transakcję z Chelsea, na co zgodę wyraził macierzysty klub piłkarza Juventus FC.

Chelsea ma przejąć w kontekście argentyńskiego napastnika zobowiązania Milanu względem Starej Damy, czyli półroczne wypożyczenie, za której władze The Blues zapłacą dziewięć milionów euro. W przypadku transferu definitywnego przedstawiciel Premier League będzie musiał przelać na konto Juve sumę 36 mln euro. Chelsea ma jednak mieć także możliwość przedłużenia wypożyczenia zawodnika o kolejne 12 miesięcy.

Gdy dojdzie do powyższych transferów z udziałem reprezentanta Polski i Argentyńczyka, to wówczas w ruch pójdzie transakcja z udziałem Hiszpana Moraty, który ma wrócić do stolicy Hiszpanii, gdzie miałby wzmocnić Atletico Madryt.


Komentarze