Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Ocampos na celowniku Wilków

W piątkowy wieczór Lucas Ocampos zagra z Sevillą w finale Ligi Europy. Niewykluczone, że pojedynek z Interem Mediolan będzie dla Argentyńczyka ostatnim w barwach hiszpańskiego zespołu. Jak informuje Sky Sports, pozyskaniem 26-latka zainteresowani są przedstawiciele Wolverhamptonu Wanderers.

Czytaj dalej…

Władze klubu z Molineux Stadium przygotowują się już na ewentualne odejście Adamy Traore. Jednym z głównych kandydatów do jego zastąpienia jest właśnie Ocampos, który dał się ostatnio we znaki Wilkom. To właśnie gol argentyńskiego zawodnika dał zwycięstwo Sevilli w ćwierćfinałowym meczu Ligi Europy z Wolverhamptonem.

Świetny sezon Ocamposa

Ocampos to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów drużyny prowadzonej przez Julena Lopeteguiego. W trakcie sezonie 2019/20 zaliczył do tej pory 43 występy, w których 17 razy wpisywał się na listę strzelców i dołożył do tego pięć asyst. Swój dorobek będzie starał się poprawić jeszcze w piątkowy wieczór, w finałowym meczu Ligi Europy z Interem Mediolan.

Dzięki świetnym występom Argentyńczyk znalazł się w kręgu zainteresowań wielu europejskich klubów, w tym Wolverhamptonu. Ocampos jest jednak związany jeszcze czteroletnim kontraktem z Sevillą, w którym znajduje się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 62 milionów funtów. Uważa się jednak, że ze względu na ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa, Sevilla byłaby gotowa sprzedać go za znacznie niższą cele, oscylującą w okolicy 40 milionów funtów. Co prawda nadal jest to kwota, na wyłożenie której Wolverhampton nie może sobie obecnie pozwolić, ale sytuację może zmienić ewentualny transfer Adamy Traore.

Komentarze