Obrońa Sevilli priorytetem Manchesteru United

Jules Kounde
Jules Kounde PressFocus

Manchester United kontynuuje obserwację środkowego obrońcy Sevilli Julesa Kounde. Daily Mail informuje jednak, że Czerwone Diabły nie będą jednak skłonny na aktywowanie klauzuli z kwotą odstępnego w wysokości 68 milionów funtów.

Jules Kounde na celowniku europejskich gigantów

22-latek, który w hiszpańskim zespole występuje od 18 miesięcy, swoimi świetnymi występami zwrócił na siebie uwagę wielu czołowych europejskich klubów. Już latem ubiegłego roku o Francuza zabiegali przedstawiciele Manchesteru City, ale do transferu nie doszło. Kolejka chętnych jest długa, a znajduje się w niej także Manchester United.

Kounde znajduje się bardzo wysoko na liście życzeń Czerwonych Diabłów, ale na przeszkodzie w sfinalizowaniu transferu mogą jednak stanąć względy finansowe. Przedstawiciele Sevilli dostrzegają rosnące z każdym miesiącem zainteresowanie Kounde i nie zamierzają mu pozwolić na odejście poniżej jego wartości rynkowej. Hiszpański klub odsyła zainteresowanych do klauzuli z kwotą odstępnego znajdującą się w kontrakcie piłkarza. Ta wynosi 68 milionów funtów.

Manchester United liczy na realną wycenę

Manchester United chce latem wzmocnić skład zespołu, ale nie przewiduje wykładania takiej kwoty na sprowadzenie środkowego obrońcy. W klubie z Old Trafford mają nadzieję, że z uwagi na pandemię koronawirusa, która wywarła duży wpływ na finanse poszczególnych klubów, ceny za piłkarzy staną się bardziej realne.

Kounde do Sevilli trafił latem 2019 roku za 25 milionów euro z Girondins Bordeaux i okazał się kolejnym transferowym “strzałem w dziesiątkę” dyrektora sportowego Monchiego. Od czasu dołączenia do hiszpańskiego zespołu rozegrał w jego barach 73 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając pięć goli i dokładając do tego jedną asystę.

Komentarze