Gravenberch wytłumaczył, czemu nie wybrał Manchesteru United

Ryan Gravenberch (z lewej)
Pressfocus Na zdjęciu: Ryan Gravenberch (z lewej)

Ryan Gravenberch od przyszłego sezonu zostanie piłkarzem Bayernu Monachium.  Holender w trakcie ostatniego wywiadu wyjawił, czemu odrzucił lukratywną ofertę od Manchesteru United.

  • O transfer Gravenbercha zabiegały Manchester United i Bayern Monachium
  • Holender zdecydował się na przenosiny do ekipy mistrza Niemiec
  • W rozmowie z mediami opowiedział o powodach swojego wyboru

Holender pochwalił projekt sportowy Bawarczyków

O transfer uzdolnionego pomocnika Ajaksu Amsterdam zabiegało wiele klubów. Ryan Gravenberch zdecydował się jednak przyjąć ofertę Bayernu Monachium, choć atrakcyjną finansowo ofertę otrzymał także od Manchesteru United. Pomocnik w rozmowie z De Telegraaf opowiedział o szczegółach swojej decyzji, a także o tym, czy rozważał pozostanie w Ajaksie.

– Manchester United to wielki i piękny klub, ale czułem pod skórą, że powinienem wybrać Bayern Monachium, któremu już wcześniej dałem słowo – zaczął Holender.

– Decyzję podjąłem dość szybko. W październiku spotkałem się z Julianem Nagelsmannem, Hasanem Salihamidziciem i dyrektorem technicznym Marco Neppe w hotelu w Schiphol. Plan, który mi przedstawili był bardzo sensowny. Pod koniec sezonu, Ajax złożył mi jeszcze prawdziwie królewską ofertę. Szczerze mówiąc, gdyby Bayern nie wywarł na mnie takiego wrażenia, zdecydowałbym się na pozostanie w Ajaksie – dodał. 

– Spędziłem tu 12 lat i to właśnie Ajax uczynił mnie takim piłkarzem, jakim jestem. To logiczne, że zawdzięczam temu klubowi wiele, bo zawsze byli wobec mnie dobrzy. Rozstajemy się w atmosferze przyjaźni. Zawsze będę kochał ten klub. Czy jestem gotowy na Bundesligę, to się jeszcze okaże. Ja mam pozytywne odczucia – zakończył. 

Za Ryana Gravenbercha Bayern zapłacił 18 milionów plus 5,5 miliona w bonusach. Oficjalna prezentacja nowego nabytku jeszcze się nie odbyła.

Czytaj dalej: Kimmich z chęcią sprawdziłby się zagranicą

Komentarze