Niezadowolony Giroud przed decyzją o przyszłości

Olivier Giroud
Olivier Giroud PressFocus

Olivier Giroud pozostaje jednym z najlepszych strzelców Chelsea, ale wszystko wskazuje na to, że to jego ostatni sezon w londyńskim klubie. Francuski napastnik nie ma najlepszych notowań o trenera Thomasa Tuchela i nie jest zainteresowany przedłużeniem wygasającego kontraktu.

Chelsea gotowa przedłużyć kontrakt z Giroud

Obecny kontrakt 34-letniego Giroud obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu. Klub ze Stamford Bridge byłby zainteresowany jej przedłużeniem, ale na taki krok prawdopodobnie nie zdecyduje się sam zawodnik.

Francuz w obecnym sezonie zdobył dla Chelsea 11 bramek w 27 występach, ale od czasu objęcia drużyny przez Thomasa Tuchela nie może liczyć na regularne występy. W drużynie niemieckiego szkoleniowca tylko trzy razy wystąpił w podstawowym składzie, a ostatnia taka sytuacja miała miejsce podczas marcowego meczu Pucharu Anglii Sheffield United.

Giroud nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w zespole i jak informuje Goal.com nie ma zamierza obecnie podpisywać nowego kontraktu. Doświadczony napastnik nie może również narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów, ale na razie nie podjął jeszcze decyzji, gdzie będzie kontynuował swoją karierę.

Kadrowych decyzji Thomasa Tuchela bronią wyniki prowadzonego przez niego sezonu. Chelsea przegrała bowiem tylko dwa z 22 dotychczas rozegranych pod wodza Niemca spotkań.

Komentarze